/ Game Lab

Mäng X-RPG

Digitehnoloogiate instituudi kursuse "Arvutimängud" raames disainiti ja arendati mäng X-RPG. Mängu loomine hakkas idee, sihtgrupi, žanri ja loo läbi mõtlemisest. Sellele järgnes prototüüpimine. Valdav osa esialgsest protsessist on paberil, mille kaudu saime läbi mõelda oma mängu elemendid.

Mängu nimest X-RPG võib välja lugeda, et see on RPG (rollimängu) žanris. Tegu on 2D- ja 3D-vaates psühholoogilise ellujäämismänguga, millel on kaasahaarav lugu, omapärane võitlussüsteem ja unikaalne co-op režiim. Mängu maailmaks on 21. sajandi Lasnamäe apokalüptiline versioon. Selle abil tahame anda mängijatele väikeses osas ülevaadet Eestist ning selle elust.

xrpg_pic

Mängu arenduse teostasime Java keeles, sest sama lähtekoodi abil saab mängu luua nii Windows'i, MacOS'i, Linux'i ja Android'i operatsioonisüsteemi jaoks. Terviklikku ülevaadet mängu ideest ja eeltööst saab lugeda SIIN. Arvutimängude kursuse lõpus saime on mängu esitleda kogenud valdkonnas töötavatele earendajatele, kes andsid meile nii tagasisidet mängu ja selle idee aktuaalsuse kohta kui ka pakkusid võimalikke täiendusi või täpsustusi mängu täiustamiseks.

Mängu saab allalaadida ja proovida SIIT.

Meeskond:

Janek Kossinski
Brendon Brandt
Madis Uibo